Klub
MFK Vítkovice
MFK Vítkovice je klub z Moravskoslezského kraje (okres Ostrava-město). V mládeži tu působilo 82 dnešních profi hráčů, 29 z nich tu s fotbalem i začínalo. Dohromady tu odehráli 359,5 mládežnické sezóny. Dnes z nich 10 hraje v nejvyšších soutěžích.
V mládežnických soutěžích klub patří mezi . Žáci mají stoupající tendenci.
Kdo tu působil v mládeži?
Mika Roman (2008)MFK Vítkovice | 12,5 sezónyU7–U19 |
Mladenov Matyáš (2007)MFK Vítkovice | 12,5 sezónyU7–U19 |
Tkačík Jan (2007)MFK Vítkovice | 12,5 sezónyU7–U19 |
Moučka Ondřej (2000)FC Hlučín | 11,5 sezónyU8–U19 |
Šindler Marek (2001)MFK Vítkovice | 11,5 sezónyU7–U14, U16–U19 |
Förster Boris (1989)TJ UNIE Hlubina | 10 sezónU9–U18 |
Duda Lukáš (1996)MFK Karviná „B“ | 9 sezónU7–U15 |
Polášek Michal (2008)MFK Vítkovice | 9 sezónU10–U19 |
Sikora Michal (2007)MFK Karviná „B“ | 9 sezónU7–U15 |
Fula Dušan (2005)MFK Vítkovice | 8,5 sezónyU11–U19 |
Hloch Martin (2007)MFK Vítkovice | 8,5 sezónyU11–U19 |
Keller Tobias (2007)MFK Vítkovice | 8 sezónU7–U13, U18–U19 |
Pilař Maxim (2006)MFK Vítkovice | 8 sezónU7–U13, U19 |
Grygar Daniel (2000)SK Uničov | 7,5 sezónyU7–U13 |
Massaniec Jakub (1997)FK Frýdek-Místek | 7,5 sezónyU8–U14, U18 |
Valík Pavel (2004)FK SK Polanka nad Odrou | 7,5 sezónyU8–U15 |
Graclík Jakub (2007)MFK Vítkovice | 7 sezónU7–U13, U19 |
Grigar Tomáš (1983)FK Viagem Ústí nad Labem | 7 sezónU13–U19 |
Bialek Daniel (1997)FK Frýdek-Místek | 6,5 sezónyU7–U14 |
Škrkoň Vít (2008)FC Baník Ostrava „B“ | 6,5 sezónyU7–U12 |
Antonín Adam (2007)MFK Vítkovice | 6 sezónU14–U19 |
Kohut Tomáš (2004)FK Frýdek-Místek | 6 sezónU13–U18 |
Rácz Mikuláš (2007)TJ UNIE Hlubina | 6 sezónU13–U18 |
Řehulka Radovan (1982)FK SK Polanka nad Odrou | 6 sezónU14–U19 |
Škodoň Mathias (2008)SFC Opava | 6 sezónU12–U17 |
Widura Přemek (2007)MFK Vítkovice | 6 sezónU14–U19 |
Suchý František (2007)TJ UNIE Hlubina | 5,5 sezónyU11–U16 |
Šindler Marek (2008)MFK Vítkovice | 5,5 sezónyU14–U19 |
Holaň Dominik (2002)FC Baník Ostrava „B“ | 5 sezónU7–U10, U16 |
Rygol Martin (2006)MFK Vítkovice | 5 sezónU15–U19 |
Suchý Ondřej (2009)SK Slavia Praha „C“ | 5 sezónU10–U14 |
Ujfaluši Timotej (2009)FC Hlučín | 5 sezónU9–U15 |
Zástřešek Matouš (2007)MFK Vítkovice | 5 sezónU11–U15, U19 |
Coufal Lukáš (2007)TJ UNIE Hlubina | 4,5 sezónyU14–U18 |
Harušťák Jan (2005)1. SK Prostějov | 4,5 sezónyU7–U11 |
Kaloč Filip (2000)🇧🇬PFC Ludogorets Razgrad | 4,5 sezónyU8–U11, U19 |
Kukučka Ondřej (2004)Bohemians Praha 1905 | 4,5 sezónyU9–U13 |
Látal Denis (2004)TJ UNIE Hlubina | 4,5 sezónyU9–U13 |
Němec Michael (2002)MFK Karviná „B“ | 4,5 sezónyU15–U19 |
Ožvolda Dan (1996)🇸🇰KFC Komárno | 4,5 sezónyU8–U12 |
Podešva Adam (2000)FK SK Polanka nad Odrou | 4,5 sezónyU7–U11 |
Brož Patrik (2008)SFC Opava | 4 sezónyU12–U15 |
Dostál Radim (2001)TJ UNIE Hlubina | 4 sezónyU8–U11, U15 |
Fulnek Jakub (1994)SK Artis Brno | 4 sezónyU13–U16 |
Vavřík Radek (2005)MFK Vítkovice | 4 sezónyU12–U15 |
Vavřík Vít (2005)MFK Karviná „B“ | 4 sezónyU12–U15 |
Andl Radim (2009)MFK Karviná „B“ | 3,5 sezónyU10–U13 |
Vodička Adam (2007)MFK Karviná „B“ | 3,5 sezónyU7–U8, U14–U15 |
Cverna Václav (1988)SK Hranice | 3 sezónyU17–U19 |
Grygar Samuel (2004)🇸🇰MFK Ružomberok | 3 sezónyU7–U10 |
Richtár Matyáš (1999)MFK Vítkovice | 3 sezónyU16–U19 |
Holek Štěpán (2007)FC Hlučín | 2,5 sezónyU13–U15 |
Velička Bohdan (1998)FK Frýdek-Místek | 2,5 sezónyU7–U9 |
Zahradník Radim (2007)FK Frýdek-Místek | 2,5 sezónyU8–U10 |
Dluhoš Daniel (2007)FK Frýdek-Místek | 2 sezónyU13–U15 |
Juroška Jan (1993)FC Zbrojovka Brno | 2 sezónyU17–U18 |
Mládek Dominik (1997)FC Hlučín | 2 sezónyU8–U9, U18–U19 |
Coufal Radek (1990)FK SK Polanka nad Odrou | 1,5 sezónyU13–U14 |
Lužný Martin (1989)FK Frýdek-Místek | 1,5 sezónyU17–U18 |
Fabisz Adam (2003)TJ UNIE Hlubina | 1 sezónaU16 |
Foltyn Martin (1993)FK Frýdek-Místek | 1 sezónaU13 |
Kedroň David (2004)FK Frýdek-Místek | 1 sezónaU15 |
Kundrát Denis (2008)FC Hlučín | 1 sezónaU16 |
Kuneta Tomáš (2006)FC Hlučín | 1 sezónaU17 |
Malý Matěj (2006)MFK Vítkovice | 1 sezónaU18–U19 |
Omasta Tomáš (1995)FK Třinec | 1 sezónaU19 |
Pavlík Tomáš (2005)MFK Vítkovice | 1 sezónaU19 |
Pazderník Martin (2010)SFC Opava | 1 sezónaU11 |
Prepsl Damián (2007)MFK Vítkovice | 1 sezónaU19 |
Šín Matěj (2004)🇳🇱AZ Alkmaar | 1 sezónaU10 |
Švrček Filip (2007)MFK Vítkovice | 1 sezónaU19 |
Tomeček David (2007)FK Frýdek-Místek | 1 sezónaU15 |
Tomeček Lukáš (2007)FK Frýdek-Místek | 1 sezónaU15 |
Vrbka Jakub (2002)TJ UNIE Hlubina | 1 sezónaU16 |
Dvořáček Lukáš (2007)MFK Vítkovice | 0,5 sezónyU19 |
Dziuba Denis (2000)1. SK Prostějov | 0,5 sezónyU15 |
Hořínek Nikolas (2009)MFK Vítkovice | 0,5 sezónyU17 |
Kaša Filip (1994)🇸🇰MŠK Žilina | 0,5 sezónyU15 |
Lores Carlos (2007)MFK Vítkovice | 0,5 sezónyU19 |
Nieslanik Tobiáš (2005)MFK Vítkovice | 0,5 sezónyU19 |
Řeháček David (2007)FC Baník Ostrava „B“ | 0,5 sezónyU19 |
Smékal Daniel (2001)FK Pardubice | 0,5 sezónyU15 |
Odkud přišli a kam odešli?
FC Baník OstravaOstrava-město | 15 | 15 | 6 |
FK Stará BěláOstrava-město | 4 | 0 | 0 |
Školní SK BílovecNový Jičín | 3 | 3 | 1 |
FK SK Polanka nad OdrouOstrava-město | 3 | 0 | 1 |
FK Frýdek-MístekFrýdek-Místek | 2 | 6 | 1 |
FC Ostrava - JihOstrava-město | 2 | 0 | 0 |
TJ Slovan HavířovKarviná | 2 | 0 | 0 |
FC HlučínOpava | 1 | 6 | 1 |
MFK KarvináKarviná | 1 | 5 | 2 |
TJ UNIE HlubinaOstrava-město | 1 | 3 | 1 |
1. BFK Frýdlant n. OstravicíFrýdek-Místek | 1 | 0 | 0 |
FC VřesinaOstrava-město | 1 | 0 | 0 |
FK SedlištěFrýdek-Místek | 1 | 0 | 0 |
FK Slavia OrlováKarviná | 1 | 0 | 0 |
FK TřinecFrýdek-Místek | 1 | 0 | 0 |
TJ Sokol HrabůvkaOstrava-město | 1 | 0 | 0 |
MFK HavířovKarviná | 0 | 1 | 2 |
SFC OpavaOpava | 0 | 2 | 0 |
1. FC PorubaOstrava-město | 0 | 1 | 0 |
AC Sparta PrahaPraha | 0 | 0 | 1 |
ČSK Uherský BrodUherské Hradiště | 0 | 0 | 1 |
FC ODRA PetřkoviceOstrava-město | 0 | 1 | 0 |
FC VratimovOstrava-město | 0 | 0 | 1 |
FC Zbrojovka BrnoBrno-město | 0 | 1 | 0 |
FC ZlínZlín | 0 | 1 | 0 |
SC Pustá PolomOpava | 0 | 0 | 1 |
SK HlaviceLiberec | 0 | 0 | 1 |
SK HranicePřerov | 0 | 0 | 1 |
SK Sigma OlomoucOlomouc | 0 | 1 | 0 |
SK Slavia PrahaPraha | 0 | 1 | 0 |
SK StonavaKarviná | 0 | 0 | 1 |
Spolek SK BrušperkFrýdek-Místek | 0 | 0 | 1 |
Jak si klub vede v soutěžích mládeže?
Kategorie | Známka | Skóre | V nejvyšší soutěži | Trend |
|---|---|---|---|---|
| Dorost U19 | E,regionální akademie | 31,1 % | 0 / 7 sezón | zatím neurčený |
| Žáci U15 | C,silná republiková akademie | 67,8 % | 9 / 9 sezón | stoupající (+19 b.) |
Jak se týmům dařilo v jednotlivých sezónách?
Žáci a dorost klubu podle republikového percentilu
- Dorost U19
- Žáci U15
Jak to počítáme?
Percentil převádí umístění týmu v sezóně na stupnici celé republiky, kde první místo v nejvyšší soutěži odpovídá téměř 100 %. Žáci a dorost mají trochu odlišnou strukturu soutěží, která se navíc v průběhu let měnila. Proto lze mezi kluby porovnávat žáky se žáky a dorost s dorostem, nikoli percentil žáků proti dorostu téhož klubu. Mezera v čáře grafu znamená, že klub v sezóně ve sledovaných soutěžích nehrál. Sezóna 2020/21 v grafu chybí, protože se soutěže nedohrály. Výpočet podrobněji popisuje metodika.
Ukázat na mapě
Do souhrnů se počítají čeští hráči ze soupisek a statistik sledovaných soutěží sezóny 2025/26. Data hráčů jsou aktuální k 22. 7. 2026. Víc o datech a výpočtech najdete v metodice.